چطور کولری که باد خنک نمی دهد را تعمیر کنیم

در زیر نکات مهمی را برای شما آورده ایم که با عمل کردن به آنها می توانید ابتدا کولرگازی که باد خنک نمی دهد یا به نوعی باد آن گرم می باشد را عیب یابی کرده و سپس اقدام به تعمیر آن نمایید.

کولر گازی اسپیلت

راهنمای عیب یابی و تعمیر کولرگازی که باد خنک نمی دهد

فیلتر هوا کولر

اگر فیلتر هوای کولرگازی مسدود شده باشد هوای خنک از آن نمیاد ، و جریان هوا را مسدود می کند. کولرها از یک فن برای چرخاندن جریان هوا روی اواپراتور استفاده می کند . یک فیلتر مسدود شده ، این جریان هوا را مختل می کند . اگر فیلتر هوا کثیف باشد ، جریان هوای مسدود شده باعث ایجاد یخ زدگی روی سیم پیچی (کویل) می شود ،که مشکلات دیگری را در پی دارید.معمولا فیلتر هوا در پشت صفحه مشبک پشتی قرار دارد. اگر فیلتر خیلی کثیف است یا شکسته حتما آنرا تعویض یا تعمیر کنید.از این فرصت استفاده نمایید تا تیغه های فن وکویل اواپراتوررا با آب وصابون و یک برس نرم بشویید.

فن و موتور فن کولرگازی

یکی دیگر از دلایلی که کولر گازی خنک نمی کند یا باد آن گرم می باشد، می تواند به خاطر خرابی فن و موتور فن باشد. در دستگاههای تهویه مطبوع پنجره ای، فن هوای خنک را روی سیم پیچی ها اواپراتور می چرخاند و آن را به داخل اتاق انتقال می دهد.اگر فن از کار بیافتد یا آرام کار کند ، هوا به خوبی جریان پیدا نمیکند ، و باعث می شود کویل دچار یخ زدگی بشود. برای دسترسی به فن و موتور فن ، کابین دور آن را بردارید. سعی کنید فن را بچرخانید تا ببینید بدون هیچ گیری و راحت می چرخد یا خیر.اگر تیغه های فن خراب باشد ، باید تعویض بشود. اگر هیچ خرابی ای در ظاهر در فن و موتور فن مشاهده نشد ، باید یک تکنسین بیاید ولتاژ آن را تست بگیرد.

کنترل دمایی کولر

اگر کولر باد خنک نمی زند ، می تواند مشکل از دماسنج یا ترموستات آن باشد. این قطعه دمای محیط را بررسی می کند  و به کمپرسور سیگنال می فرستد. دماسنج اغلب یک سنسور حبابی شکل دارد که نزدیک کویل اواپراتور و اتصالات الکتریکی کمپرسور قراردارد .ترموستات همچنین سیگنالهایی را به کمپرسور می فرستد که اگر دمای ایده آل برقرار شد ، خاموش کند. اگر ترموستات از کار بیافتد ، به کمپرسور سیگنال نمی فرستدکه هوا را خوب خنک کند . قسمت حبابی شکل  ترموستات را کنترل کنید که خرابی یا شکستگی نداشته باشد،واگر شکسته بود آن را تعویض نمایید.اگر هیچ نوع علائمی از شکستگی نداشت ، شماره گیر را روی پایینترین درجه تنظیم کنید و مرتبا با مولتی متر تست کنید .

برد الکتریکی یا pcb کولر

کولر شما باد خنک نمی زند یا باد آن گرم می باشد اگر بردش خراب شده باشد ، یا pcb آن مشکل داشته باشد.برد با سنسور دماسنج کار میکند و به کمپرسور سیگنال می فرستدکه روشن بشود و هوا را خنک کند.قبل از اینکه بخواهید برد را عوض کنید اول دماسنج راکنترل کنید.

خازن کولر گازی

اگر کولر گازی پنجره ای شما خنک نمی کند ، میتواند مشکل از مدار خازن باشد ، مخصوصا از خود خازن . این قطعات کمک می کند که کمپرسور شروع به کار بکند و هوای خنک بوزد . اگر خازن کار نکند ، کمپرسور شروع به کار نمی کند . برای دسترسی به خازن ، کابین روی آن را بردارید و ببینید که آسیب دیدگی نداشته باشد . اگر در ظاهر خازن آسیبی ندیده بود ، یک تکنسین حرفه ای باید با ولتاژ مستقیم آن را تست کند .

مقاومت گرمایی کولر

اگر کولر شما باد خنک نمی زند ، و شما فن و موتور فن و فیلتر هوایی آن را بررسی کردید و مشکل نداشته می تواند مشکل از مقاومت باشد. این قطعه کمک می کند که دما را کنترل کند و سیگنال به کمپرسور بفرستد تا روشن بشود و اگر لازم بود شروع به خنک کردن بکند . مقاومت درست کنار کویل اواپراتور قرار دارد . اگر مقاومت خراب بود ،آنراعوض کنید

شما عزیزان می توانید جهت تعمیرات انواع برند کولرگازی اسپیلت از جمله تعمیرات کولرگازی اسپیلت ال جی خود با تعمیرگاه ال جی تک سرویس بعنوان نمایندگی تعمیرات ال جی در تهران و کرج تماس حاصل فرمایید.

منبع: http://www.partselect.com/Repair/Air-Conditioner/Does-Not-Blow-Cold-Air/

Rate this post
برچسب ها : ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *