چرا ماشین لباسشویی ال جی روشن میشه ولی کار نمیکنه؟

علت کار نکردن ماشین لباسشویی ال جی

چرا ماشین لباسشویی ال جی روشن میشه ولی کار نمیکنه؟ علت کار نکردن ماشین لباسشویی ال جی موضوعی است که کاربران نمایندگی تعمیرات ال جی در کرج عمدتا در تماس‌هایی که دارند از ما می‌پرسند. ماشین لباسشویی های الجی جزو برندهایی است در بازار لوازم خانگی بسیار قوی ظاهر شده است و طرفداران بسیاری دارد. با این حال برخی مواقع با مشکلاتی مواجه می‌شود که یکی از آنها روشن نشدن لباسشویی ال جی است. البته فرقی ندارد که لباسشویی شما از چه مارکی باشد به هرحال بعد از مدتی که به صورت مداوم مورد استفاده قرار می‌گیرد ممکن است دچار مشکلاتی شود که با کمک سرویس کاران و تعمیرکاران الجی می‌توان به راحتی آن را برطرف کرد. گاهی ماشین لباسشویی ال جی روشن میشه ولی نمیچرخه که هرکدام از این موارد به دلیل رخ می‌دهد و نشان از وجود مشکلی در یکی از بخش‌های داخلی دستگاه دارد. مورد ذکر شده به این شکل است که وقتی دکمه Start/Pouse را می‌زنیم برق به دستگاه می‌رسد و پنل روشن می‌شود، اما کار نمی‌کند. در ادامه با الجی سرویس همراه باشید تا علل و راه حل تعمیر مشکل روشن نشدن لباسشویی الجی را بررسی کنیم.

علل مشکل ماشین لباسشویی ال جی روشن میشه ولی کار نمیکنه

علت کار نکردن ماشین لباسشویی ال جی ممکن است به عوامل مختلفی بستگی دارد و هر یک مواردی که در ادامه بررسی خواهیم کرد ممکن است منجر به کار نکردن لباسشویی علی‌رغم برق داشتن آن شود. زمانی که ماشین لباسشویی روشن میشه ولی کار نمیکنه، نشان دهنده برق داشتن دستگاه است. چون اگر دستگاه برق نداشته باشد به طور کلی روشن نمی‌شود. وقتی که برق به دستگاه می‌رسد ولی کار نمی‌کند می‌تواند نشانه ای از خرابی یک قطعه‌ی داخلی دستگاه باشد.

چرا ماشین لباسشویی ال جی روشن میشه ولی کار نمیکنه؟

بررسی نوسان برق در لباسشویی الجی

با اینکه دستگاه روشن می‌شود ولی کار نمی‌کند؛ بهتر است که ابتدا اتصالات برقی لباسشویی را به دقت بررسی کرده و از سلامت آن مطمئن شوید. یک توصیه‌ای که برای نگهداری لباسشویی های اتوماتیک الجی به مصرف کنندگان می‌شود این است که به هیچ وجه لباسشویی را مستقیم به برق وصل نکنند و حتما از یک محافظ ولتاژ مخصوص ماشین لباسشویی استفاده کنند. گاهی اوقات علت کار نکردن ماشین لباسشویی ال جی وجود اتصالاتی در برق دستگاه است. نوسانات برقی به طور معمول روزانه ممکن است چند مرتبه اتفاق بیافتد. اگر از محافظ برق استفاده نشود این نوسانات به قطعات داخلی آسیب می‌رسانند که مهمترین آنها نیم سوز شدن موتور لباسشویی است.

نیم سوز شدن موتور لباسشویی ال جی

نیم سوز شدن موتور لباسشویی ال جی

زمانی که کاربری می گوید که چرا ماشین لباسشویی ال جی روشن میشه ولی کار نمیکنه؟ حدس کارشناسان الجی سرویس به این می‌رود که ممکن است موتور دستگاه نیم سوز شده و توان چرخاندن دیگ را ندارد. اگر موتور لباسشویی بسوزد که به طور کل دستگاه روشن نمی‌شود و کار نمی‌کند. اما برخی خرابی ها مانند نیم‌سوز شدن واضحا خود را نشان نمی‌دهد و صرفا با علائم و نشانه ها باید متوجه آن شد. البته تعمیرکاری که متخصص تعمیر لباسشویی باشد با تجهیزات و عیب یابی ایراد آن را متوجه می‌شود.

علائم و نشانه ها برای کاربرانی است که می‌خواهند مشکل خود را برای تکنسین توصیف کنند. اگر حدستان بر این است که موتور نیم سوز شده است هرگز خودتان دست به آچار نشوید و آن را به متخصصان بسپارید.

سنگین بودن درام لباسشویی الجی

سنگین بودن درام لباسشویی الجی

برخی اوقات دلیل اینکه ماشین لباسشویی ال جی روشن میشه ولی نمیچرخه اینه که ماشین لباسشویی را بیش از حد ظرفیتش پر کرده‌اید. ماشین لباسشویی های جدی الجی دارای سنسورهای تشخیص وزن هستند و اگر استاندارد وزنی دستگاه را رعایت نکنید؛ سنسورها اجازه روشن شدن لباسشویی را نمی‌دهند. بنابراین، علت کار نکردن ماشین لباسشویی ال جی برخی اوقات عدم رعایت وزن کشی لباس هایی است که درون دیگ قرار داده‌اید و با خارج کردن لباس های اضافی درست می‌شود و ماشین لباسشویی به کارکرد سابق خود برمی‌گردد.

خرابی پمپ ماشین لباسشویی ال جی

خرابی پمپ ماشین لباسشویی ال جی

گاهی اوقات که به دنبال یافتن علت کار نکردن ماشین لباسشویی ال جی موارد مختلف را مورد بررسی قرار می‌دهید بایستی به پمپ تخلیه نیز حواستان باشد. خراب شدن پمپ ماشین لباسشویی الجی به طور مستقیمی در کار کردن لباسشویی اثر دارد و اگر با مشکلی مواجه شده باشد؛ از آنجایی که عدم تخلیه آب ماشین لباسشویی‌ها مشکلات زیادی را به بار می‌آورد در این مورد نیز دخیل است. برای اینکه از سالم بودن پمپ تخلیه لباسشویی الجی خود اطمینان حاصل کنید بهتر است که از یک متخصص کمک بگیرید. در این راستا می‌توانید از متخصصان تعمیر لباسشویی ال جی در مشهد ما راهنمایی بگیرید.

خراب شدن تایمر ماشین لباسشویی الجی

خراب شدن تایمر ماشین لباسشویی الجی

یکی از عمده‌ترین دلایلی که در مشکل ماشین لباسشویی ال جی روشن میشه ولی کار نمیکنه، مطرح می‌شود خراب شدن تایمر لباسشویی است. دستورات اولیه اجرای برنامه‌های شستشو توسط تایمر و پنل لباسشویی ارسال می‌شود. این قطعه به شفت وصل است و از این طریق دستورات صادره از سوی اپراتور را اجرا می‌کند. زمانی که تایمر از کار می‌افتد دستگاه دیگر قادر نیست دستورات را اجرا کند و در نتیجه آن موتور قادر به حرکت دادن درام نیست. تایمر گاها تعمیر می‌شود اما در بیشتر تعویض مشکل را حل می‌کند.

خراب شدن پنل نمایش و دکمه های پنل لباسشویی الجی

خراب شدن پنل نمایش و دکمه های پنل

برخی مواقع هم مشکل آنجایی است که اصلا فکرش راه هم نمی‌کنید. علت کار نکردن ماشین لباسشویی ال جی می تواند به خرابی دیسپلی و دکمه های پنل نیز وابسته باشد. اگر چنل نمایشگر یا همان دیسپلی مشکل داشته باشد یا دکمه های لباسشویی خراب شده باشند، باید نسبت به رفع مشکل و تعمیر آنها اقدام شود. زیرا وجود چنین مشکلاتی در لباسشویی می‌تواند منجر به کار نکردن لباسشویی و نچرخیدن دیگ شوند. دیسپلی در لباسشویی های الجی قابلیت پذیرفتن یک دکمه در یک لحظه را دارد و اگر چند دکمه همزمان فشرده شود، یا دستگاه ارور می‌دهد یا گیر می‌کند که نهایتا لباسشویی کار نمی‌کند.

خراب شدن برد ماشین لباسشویی ال جی

خراب شدن برد ماشین لباسشویی ال جی

یکی از مهمترین دلایلی که باید از آن ترسید خراب شدن برد ماشین لباسشویی الجی است. اگر دنبال علت کار نکردن ماشین لباسشویی ال جی هستید بد نیست برد دستگاه را نیز مورد عیب یابی قرار دهید. همه مواردی که در بالا ذکر کردیم اگر به موقع تعمیر و رفع مشکل نشوند، می‌توانند باعث خرابی برد نیز بشوند. یا اینکه برد لباسشویی در اثر فشار بیش از حدی که به دستگاه وارد شده دچار خرابی شود.

روی برد یک ماژولی وجود دارد که شروع و اتمام برنامه‌های شستشو را تنظیم می‌کند. اگر این ماژول خراب شده باشد باعث کار نکردن دستگاه خواهد شد. اگر برد دستگاه شما دچار مشکل شده باشد بایستی یک تعمیرکار لباسشویی ماهر آن را از بدنه دستگاه خارج کند و تعمیر کند. در صورتی که برد سوخته باشد نیاز به تعویض خواهد داشت.

عدم قفل شدن دستگاه

یکی دیگر از دلایلی که باعث می‌شود لباسشویی ال جی برق داشته باشد ولی کار نکند این است که درب دستگاه را به خوبی نبسته‌اید. زمانی که درب دستگاه به خوبی بسته نشده باشد، میکروسوئیچ نمی‌تواند قفل ایمنی را فعال کند و اگر در این حال شما دکمه استارت را بزنید دستگاه بعد از 30 ثانیه بوق زده و ارور نمایش می‌دهد. تا زمانی که درب لباسشویی به خوبی بسته نشده باشد موتور اجازه چرخاندن دیگ را ندارد و می توان گفت علت کار نکردن ماشین لباسشویی ال جی قفل نشدن درب دستگاه است.

خراب شدن دکمه Start

برخی مواقع هم علت کار نکردن ماشین لباسشویی ال جی خرابی دکمه استارت است. البته احتمال خراب شدن دکمه استارت در لباسشویی ال جی بسیار پایین است اما به هرحال به عنوان یک احتمال باید مورد بررسی قرار بگیرد. این مشکل ممکن است به دلیل فشار بیش از حد به دکمه به وجود بیاید. خراب شدن دکمه شروع لباسشویی ال جی باعث می‌شود که دستور شروع شستشو به برد ارسال نشود و در نهایت دیگ لباسشویی نچرخد. این دکمه توسط تکنسین های تعمیرات لباسشویی قابل تعمیر است.

کلام آخر

در این مطلب از ال جی سرویس به دنبال بررسی علت کار نکردن ماشین لباسشویی ال جی، تمامی دلایلی ممکن است باعث شود که ماشین لباسشویی قادر به کار و حرکت نباشد را ذکر کردیم. اگر بعد از مطالعه مطلب علت را یافتید که می‌توانید آن را برطرف کنید که برخی از آنها برای رفع نیاز به تعمیرکار دارند اما اگر بعد از تعمیر نیز همچنان با مشکل ماشین لباسشویی ال جی روشن میشه ولی کار نمیکنه مواجه هستید با متخصصین ما در نمایندگی تعمیرات لباسشویی ال جی در کرج تماس بگیرید. ما به صورت 24 ساعته آماده ثبت ئرخواست های شما در واحد پشتیبانی ال جی سرویس هستیم.

5/5 - (3 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *