جرم گیری ماشین ظرفشویی

ماشین ظرفشویی

همان طور که خرید لوازم خانگی و آشپزخانه همواره یکی از دغدغه های خانواده ها و به ویژه بانوان می باشد؛ نگهداری اصولی، تمیزکاری صحیح و در مواردی تعمیرات آن ها نیز دغدغه ای بزرگ تر است که افراد زیادی با این مشکل روبه رو هستند. دانستن اینکه چگونه می توان به آسانی و با کمترین امکانات دستگاه مورد نظرتان را سرویس یا تعمیر یا تمیزکاری نمود، یکی از مهارت های ضروری است که به عنوان یک کاربر لوازم خانگی باید با آن آشنا باشید. در این مقاله از سری مقالات سایت تعمیرگاه مجاز ال جی تک سرویس  بعنوان مرکز تعمیرات ماشین ظرفشویی صرفا به بررسی روش های تمیز کردن و جرم گیری ماشین ظرفشویی پرداخته شده است.

بدیهی است که ماشین ظرف شویی نیز همانند هر یک از دیگر دستگاه ها و تجهیزات آشپزخانه ی شما از قسمت ها و قطعات مختلفی تشکیل شده که به مرور زمان و بر اثر عوامل زیادی مانند استفاده از نادرست، میزان سختی آب، نامناسب بودن مواد شوینده و …. بیش از حد دچار جرم گرفتگی می شود و همانطور که ذکر شد این جرم ها می توانند بر اثر رسوب آب و یا مواد شوینده و … در دستگاه ایجاد شوند و حتی در مواردی باعث از کار افتادن سیستم و روشن نشدن آن بشوند؛ بنابراین این موضوع اهمیت زیادی دارد که شما در بازه های زمانی به خصوصی برای تمیزکاری و جرم گیری ماشین ظرفشویی اقدام کنید تا علاوه بر بهبود عملکرد دستگاه، طول عمر آن را افزایش دهید.

ماشین ظرفشویی

مراحل جرم گیری ماشین ظرف شویی

  1. در ابتدای کار و برای اطمینان بیشتر پیشنهاد می شود که حتما قبل از انجام هر گونه کاری،کاتالوگ و راهنمای استفاده از دستگاه را به خوبی مطالعه کرده و به نکات نوشته شده در آن توجه داشته باشید؛ زیرا ممکن است در مواردی شرکت سازنده ی دستگاه، شستشوی ماشین ظرفشویی را با مواد خاصی پیشنهاد کرده باشد و یا به این موضوع اشاره کرده باشد که قطعات به خصوصی در دستگاه نباید شسته شوند؛ بنابراین توجه به این موارد بسیار ضروری است.
  2. اگر قرار است ماشین ظرف شویی را با آب تمیز و جرم گیری نمایید، آب مصرفی باید دارای دمای به خصوصی باشد؛ زیرا معمولا جرم ها و رسوب های ایجاد شده با آب گرم به راحتی از دستگاه جدا می شوند ولی باید دقت کنید که آب مورد استفاده دمای مناسبی داشته باشد و باعث آسیب دیدن دستگاه شما نشود.
  3. پس از تعیین دمای آب، قطعات اولیه و تعیین شده در کاتالوگ دستگاه باید با دقت خاصی باز شوند؛ برای مثال فیلتر ماشین ظرفشویی به دلیل اینکه یکی از قطعاتی است که ناخالصی ها و مواد اضافی را جذب می کند، باید از دستگاه جدا شده و به صورت جداگانه شسته و تمیز شود. البته توجه داشته باشید که در شروع مراحل جرم گیری باید حتما سیم دستگاه را از پریز برق جدا کرده و از خاموش بودن ماشین ظرف شویی اطمینان حاصل کنید.
  4. فضاها و محفظه های داخلی دستگاه را به خوبی بررسی کرده و اگر جایی رسوب و جرم گرفتگی وجود داشت، با استفاده از آب آن را برطرف کنید. همچنین می توانید در صورت لزوم علاوه بر آب از مواد شوینده نوشته شده در کاتالوگ دستگاه استفاده نمایید.
  5. در هنگام شستشو  و جرم گیری ماشین ظرفشویی توجه داشته باشید که  آب به برد و قطعات الکترونیکی داخلی آن نفوذ نکرده باشد؛ زیرا این مورد باعث آسیب دیدن و سوختن قطعات اصلی دستگاه می شوند .
  1. در صورتی که از مهارت، دانش فنی و یا وقت کافی برای این کار برخوردار نیستید، می توانید به راحتی از طریق شماره های درج شده در این وب سایت با تعمیرگاه مجاز ال جی تک سرویس تماس بگیرید تا در اسرع وقت از خدمات تخصصی ما بهره مند شوید. کارشناسان و تعمیر کاران با تجربه ی ما به منظور جرم گیری ماشین ظرفشویی در کوتاه ترین زمان ممکن در منزل یا محل کار شما حضور پیدا خواهند کرد.
Rate this post
برچسب ها :