نحوه جرم گیری ماشین ظرفشویی ال جی

نحوه جرم گیری ماشین ظرفشویی ال جی

اطلاع از نحوه جرم گیری ماشین ظرفشویی ال جی برای مصرف کنندگان این دستگاه ها مهم است.  احتمالا می دانید که هر چند وقت یکبار باید نسبت به جرم گیری ماشین ظرفشویی اقدام کنید تا از بروز مشکلات بعدی و نیاز به تعمیرات ماشین ظرفشویی ال جی در امان باشید. جرمگیری ماشین ظرفشویی ال جی ارتباط مستقیمی با سلامت و بهداشت دستگاه دارد و باید توجه ویژه ای به این موضوع شود. 

رسوب زدایی ماشین ظرفشویی ال جی به شما کمک خواهد کرد تا دستگاه خود را از آلودگی ها و میکروب ها و باکتری هایی که در اثر رطوبت به وجود می آیند حفظ کنید. ما در این مطلب از نمایندگی تعمیرات ال جی می خواهیم طریقه جرم گیری ماشین ظرفشویی ال جی با مایع، پودر، سرکه، قرص و سایر روش های موجود را آموزش دهیم. البته این آموزش صرفا برای ظرفشویی های الجی مناسب نبوده و می توانید برای انواع برندها از آن استفاده کنید. 

درخواست اعزام تعمیرکار ماشین ظرفشویی ال جی در تهران و کرج

برای بهره مندی از خدمات تعمیرات و سرویس  ظرفشویی الجی در کرج کافیست با شماره تلفن های نمایندگی ال جی تماس گرفته و مشکل دستگاه خود را اعلام نمایید.

ضرورت جرمگیری ماشین ظرفشویی ال جی

همان طور که خرید لوازم خانگی و آشپزخانه همواره یکی از دغدغه های خانواده ها و به ویژه بانوان می باشد؛ نگهداری اصولی، تمیزکاری صحیح و در مواردی تعمیرات آنها نیز دغدغه ای بزرگ تر است که افراد زیادی با این مشکل روبه رو هستند. دانستن اینکه چگونه می توان به آسانی و با کمترین امکانات دستگاه مورد نظرتان را سرویس یا تعمیر یا تمیزکاری نمود، یکی از مهارت های ضروری است که به عنوان یک کاربر لوازم خانگی باید با آن آشنا باشید. 

بدیهی است که ماشین ظرف شویی نیز همانند هر یک از دیگر دستگاه ها و تجهیزات آشپزخانه شما از قسمت ها و قطعات مختلفی تشکیل شده که به مرور زمان و بر اثر عوامل زیادی مانند استفاده از نادرست، میزان سختی آب، نامناسب بودن مواد شوینده و …. بیش از حد دچار جرم گرفتگی می شود و همانطور که ذکر شد این جرم ها می توانند بر اثر رسوب آب و یا مواد شوینده و … در دستگاه ایجاد شوند و حتی در مواردی باعث از کار افتادن سیستم و روشن نشدن آن بشوند.

بنابراین این موضوع اهمیت زیادی دارد که شما در بازه های زمانی به خصوصی برای تمیزکاری و جرم گیری ماشین ظرفشویی ال جی اقدام کنید تا علاوه بر بهبود عملکرد دستگاه، طول عمر آن را افزایش دهید.

مراحل جرم گیری ماشین ظرفشویی

مراحل و نحوه ی جرم گیری ماشین ظرفشویی

  1. در ابتدای کار و برای اطمینان بیشتر پیشنهاد می شود که حتما قبل از انجام هر گونه فعالیتی، کاتالوگ و راهنمای استفاده از ماشین ظرفشویی ال جی خود را به خوبی مطالعه کرده و به نکات نوشته شده در آن توجه داشته باشید؛ زیرا ممکن است در مواردی شرکت سازنده دستگاه، شستشوی ماشین ظرفشویی را با مواد خاصی پیشنهاد کرده باشد و یا به این موضوع اشاره کرده باشد که قطعات به خصوصی در دستگاه نباید شسته شوند؛ بنابراین توجه به این موارد بسیار ضروری است.
  2. اگر قرار است ماشین ظرف شویی را با آب تمیز و جرم گیری نمایید، آب مصرفی باید دارای دمای به خصوصی باشد؛ زیرا معمولا جرم ها و رسوب های ایجاد شده با آب گرم به راحتی از دستگاه جدا می شوند ولی باید دقت کنید که آب مورد استفاده دمای مناسبی داشته باشد و باعث آسیب دیدن دستگاه شما نشود.
  3. پس از تعیین دمای آب، قطعات اولیه و تعیین شده در کاتالوگ دستگاه باید با دقت خاصی باز شوند؛ برای مثال فیلتر ماشین ظرفشویی به دلیل اینکه یکی از قطعاتی است که ناخالصی ها و مواد اضافی را جذب می کند، باید از دستگاه جدا شده و به صورت جداگانه شسته و تمیز شود. البته توجه داشته باشید که در شروع مراحل جرم گیری ماشین ظرفشویی ال جی باید حتما سیم دستگاه را از پریز برق جدا کرده و از خاموش بودن ماشین ظرف شویی اطمینان حاصل کنید.
  4. فضاها و محفظه های داخلی دستگاه را به خوبی بررسی کرده و اگر جایی رسوب و جرم گرفتگی وجود داشت، با استفاده از آب آن را برطرف کنید. همچنین می توانید در صورت لزوم علاوه بر آب از مواد شوینده نوشته شده در کاتالوگ دستگاه استفاده نمایید.
  5. در هنگام شستشو  و جرم گیری ماشین ظرفشویی توجه داشته باشید که  آب به برد و قطعات الکترونیکی داخلی آن نفوذ نکرده باشد؛ زیرا این مورد باعث آسیب دیدن و سوختن قطعات اصلی دستگاه می شوند .
  1. در صورتی که از مهارت، دانش فنی و یا وقت کافی برای این کار برخوردار نیستید، می توانید به راحتی از طریق شماره های درج شده در این وبسایت با تعمیرگاه مجاز ال جی تک سرویس تماس بگیرید تا در اسرع وقت از خدمات تخصصی ما بهره مند شوید. کارشناسان و تعمیر کاران با تجربه ما به منظور جرم گیری ماشین ظرفشویی در کوتاهترین زمان ممکن در منزل یا محل کار شما حضور پیدا خواهند کرد.
جرم گیری ماشین ظرفشویی

دکمه جرم گیری ماشین ظرفشویی ال جی

دکمه جرم گیری ماشین ظرفشویی ال جی می تواند بسته به مدل دستگاه شما وجود داشته باشد یا این دکمه در دستگاه شما تعبیه نشده باشد. البته در ماشین ظرفشویی های جدید الجی دکمه تعبیه شده و با نام Heavy میتوانید آن را مشاهده کنید. برای  استفاده از این دکمه باید 3 ثانیه آن را نگه دارید  تا فرایند جرمگیری ماشین ظرفشویی ال جی آغاز شود. 

***نکته***: توجه داشته باشید که برای استفاده از دکمه جرمیگری ماشین ظرفشویی ال جی نباید هیچ ظرفی داخل دستگاه باشد. 

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *