تعمیر پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی ال جی

تعمیر پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی ال جی

تعمیر پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی ال جی چگونه است؟ آیا پمپ تخلیه  ماشین ظرفشویی ال جی قابل تعمیر است؟ پمپ تخلیه آب ماشین ظرفشویی ال جی وظیفه روند تخلیه آب آلوده حاصل از شستشوی ظروف را برعهده دارد. پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی قابل تعمیر نمی‌ باشد و باید تعویض گردد. گاهی ممکن است موانعی بر سر راه پمپ تخلیه وجود داشته باشد که منجر به عدم تخلیه آب ماشین ظرفشویی ال جی شما شود.

چنانچه مشکلی برای پمپ تخلیه ظرفشویی شما به وجود آمد برای تعویض پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی ال جی خود می‌ توانید اقدام کنید. زمانی که ایرادی برای پمپ تخلیه ظرفشویی شما پیش نیامده باشد دستگاه شما قادر به عمل کرد قبلی خود می‌ باشد. اما هنگامی که پمپ تخلیه شما دچار خرابی شود باعث عدم کارکرد مناسب ماشین ظرفشویی ال جی شما می‌ شود. زیرا این قطعه از ظرفشویی ال جی کار مهم و حیاتی ظرفشویی را انجام می‌ دهد.

در صورت به مشکل خوردن پمپ تخلیه برزو مشکل در کارکرد تخلیه و شستشوی ظروف می‌ شود. هنگامی که ایرادی برای پمپ تخلیه دستگاه شما به وجود آید بر روی صفحه نمایشگر ظرفشویی ال جی شما نمایش داده می‌ شود. بنابر این باید به صورت منظم سلامت ماشین ظرفشویی ال جی خود را بررسی کنید و در صورت وجود ایراد نسبت به تعمیر ظرفشویی ال جی اقدام کنید.

مدت زمان کارکرد پمپ تخلیه آب در فرآیند شستشو

پمپ تخلیه به دستور شما مصرف‌ کنندگان کار خواهد کرد. اگر می‌ خواهید ظروف شما در مدت زمان طولانی شسته شوند پمپ تخلیه ۳ بار در فرآیند شستشو آب را تخلیه می کند و اما زمانی که می‌خواهید ظروف شما در کمترین مدت زمان شسته شوند پمپ تخلیه ۲ بار در فرآیند شستشو آب را تخلیه می‌کند. همچنین اگر برنامه پیش شوی ظرفشویی خود را انتخاب کرده اید یکبار روند شستشو  ظروف و تخلیه آب صورت می‌گیرد.

انواع پمپ تخلیه ظرفشویی ال جی

۱_ پمپ تخلیه مغناطیسی

۲_پمپ تخلیه پروانه ای

۳_پمپ تخلیه حرارتی

۴_پمپ تخلیه انیورتر

پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی ال جی کجاست؟

محل قرار گیری پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی معمولا همه پمپ های تخلیه آب ماشین ظرفشویی ال جی در کنار چاهک ظرفشویی قرار دارد.

روش کارکرد  پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی ال جی

روش کارکرد پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی ال جی

هنگام پروسه شستشو آب آلوده حاصل از شستشوی ظروف در چاهک ماشین ظرفشویی ال جی انباشته می‌ شود. هنگام تخلیه آب، پمپ آب را با قدرت مکش می‌ کند. سپس آب آلوده از طریق شیلنگ تخلیه از دستگاه خارج شده و به سمت فاضلاب می رود. معمولا شلنگ های تخلیه آب های آلوده ماشین ظرفشویی به شکل U طراحی شده اند که اگر چاه فاضلاب مسدود باشد آب آلوده به سمت داخل ظرفشویی سرازیر نشود.

اجزای تشکیل دهنده پمپ تخلیه

۱_پروانه تخلیه

۲_کیت تخلیه مغناطیسی

۳_دریچه تخلیه

۴_موتور پمپ تخلیه

۵_کمبرند پمپ آب

۶_شلنگ تخلیه

۷_توپ کنترل پلاستیکی

خدمات ال جی تک سرویس: نحوه جرمگیری ماشین ظرفشویی ال جی 

علائم خرابی پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی ال جی

اگر ماشین ظرفشویی ال جی شما از بروز ترین مدل ظرفشویی ها است. هنگام سوختن و یا عدم کارکرد پمپ تخلیه ارور و یا کد مخصوص پمپ تخلیه بر روی صفحه نمایشگر ماشین ظرفشویی نمایش داده می‌ شود. هنگامی که متوجه می شوید در روند شستشو آب آلوده حاصل از شستن ظروف تخلیه نمی‌ شود یعنی ظرفشویی شما آبگیری نمی‌ کند باید در اولین فرصت پمپ تخلیه را چک کنید.

زمانی که این اتقاق برای دستگاه شما  رخ داد باید فیلتر، پروانه پمپ، شیلنگ خروجی از ایرگاد به پمپ و از پمپ به فاضلاب را چک کنید تا اگر دچار مسدود شدن شده باشد آن را تمیز کنید تا روند شستشو ظرفشویی مثل روز اول شود. این محدودیت در صورت رسوب و بقایای مواد غذایی به وجود می آید و به مرور زمان باعث مسدود شدن خروجی آب آلوده از ماشین ظرفشویی ال جی می‌ شود.

دلایل خرابی پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی ال جی

دلایل خرابی پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی ال جی

۱_خرابی در قسمت مکانیکی

معمولا خرابی در قسمت مکانیکی به دلایل جزئی ماشین ظرفشویی ال جی مرتبط می‌ شود. مانند: سوراخ شدن لوله، مسدود شدن فیلتر به دلایل مثل انباشته شدن مواد شوینده و بقایای مواد غذایی روی ظروف آلوده و یا خرابی پمپ باعث خرابی پمپ تخلیه است. در صورت خرابی یکی از قطعات بعد از شناسایی ایراد به تعویق آن قطعه بپردازید.

۲_ خرابی در قسمت الکترونیکی

زمانی که دلایل خرابی در قسمت مکانیکی نباشد. قطعا ایراد در قسمت الکترونیکی است. در این صورت مرتبط به قسمت‌ های مختلف می‌ تواند باشد. مانند عدم برق رسانی به پمپ تخلیه و یا اینکه پمپ تخلیه دچار سوختگی شده باشد. با استفاده از وسیله اهم می‌ توانید اندازه‌ گیری کنید پمپ تخلیه را و متوجه آن شوید که آیا برق به دو سر بین متصل است یا خیر. زمانی که مایعات به درون پمپ نفوذ کند باعث سوختن پمپ می‌ شود. یکی دیگر از علت های سوختن و یا خرابی پمپ گیر کردن یک جسم یا یک شیء سخت به پروانه پمپ است.

علت صدای پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی ال جی

هنگامی که در اثرات مختلفی نظیر فرسودگی و یا بروز نوسانات برق قطعات آن دچار فرسودگی می شود که به مرور زمان باعث تولید صدا های مختلف و بلندی می‌ شود. در مواقعی که یک جسم یا شئ درون لوله تخلیه گیر کرده باشد صدایی مانند خرخر از پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی ال جی به گوش می‌ رسد.

یکی دیگر از دلایل خرابی پمپ مسدود بودن لوله تخلیه است. که هنگامی که آب نمی‌ تواند از لوله خارج شود باعث فشار آب به پمپ و در نتیجه خرابی و یا سوختگی آن می‌ شود. اگر مواد غذایی روی ظروف خود را در هنگام شستشو ظرف ها به درستی تمیز نکنید این مواد غذایی به مرور زمان با انباشته شدن باعث گیر کردن در پمپ دستگاه می‌ شود که بروز صداهای زیادی هنگام شستشو می دهد. در صورتی که صدای پمپ به موارد ذکر شده مرتبط نبود باید به فکر تعویض پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی ال جی خود باشید.

آموزش تست پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی ال جی

آموزش تست پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی ال جی

  • جهت دسترسی به پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی ال جی، کاور ماشین ظرفشویی را باز کنید.
  • برای دسترسی بهتر به قطعات و پمپ تخلیه، حوضچه را به صورت وارونه قرار دهید.
  • در صورتی که وسیله ای از نوع موتور القایی و سه خار را مشاهده می کنید، اکنون به پمپ، دسترسی دارید.
  • جهت باز نمودن پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی ال جی، تقریباً ۴۵ درجه در خلاف جهت عقربه های ساعت آن را بچرخانید. زمانی که خارها آزاد شوند، پمپ نیز باز خواهد شد.
  • پمپ را از داخل قاب پروانه باز کنید.
  • بدین ترتیب باید پروانه پمپ، واشر آب بندی و پمپ سه خار مغناطیسی را به خوبی مشاهده کنید. در غیر اینصورت یک جای کار ایراد دارد!
  • مقاومت سیم پیچی پمپ مغناطیسی را توسط اهم متر، اندازه گیری کنید.
  • پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی ال جی در صورتی سالم است که اهم متر عدد ۲۵۷ اهم را نشان دهد؛ وگرنه لازم است پمپ تعویض یا تعمیر شود.
  • پروانه پمپ را نیز از جهت داشتن گرفتگی بررسی کنید.
  • موتور پمپ را توسط مولتی متر چک کنید. اگر عملکرد موتور به صورت مداوم نیست، بنابراین پمپ تخلیه خراب بوده و نیاز به تعویض دارد.

با نحوه تست پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی ال جی آشنا شدید. اگر این تست را انجام دادید و نشان داد که پمپ تخلیه ظرفشویی معیوب است، پس لازم است نشبت به تعمیر پپ تخلیه ماشین لباسشویی ال جی یا تعویض آن اقدام شود. معمولاً ۹۰% پمپ های ماشین ظرفشویی قابل تعمیر نیستند!

عکس پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی ال جی

تعویض پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی

پمپ تخلیه آب ماشین ظرفشویی ال جی در پایین دستگاه قرار دارد. برای تخلیه آب آلوده ظرفشویی به فاضلاب استفاده می شود. زمانی که ماشین ظرفشویی ال جی شما آب آلوده حاصل از شستشوی ظروف را از دستگاه را خالی نکند در اولین فرصت شما به تعمیر و تعویض پمپ تخلیه دستگاه خود باید اقدام کنید. در قدم اول باید بررسی کنید که آیا مشکل از پمپ تخلیه است؟ پمپ تخلیه هنگام تخلیه آب هیچ صدایی نباید از خود تولید کند. هنگام روند چرخش صدای وز وز از ظرفشویی به گوش می‌ رسد و آب تخلیه نمی شود. پر شدن ظرفشویی با آب آلوده و عدم تخلیه آب ماشین ظرفشویی ال جی تخلیه نشده و برنامه چرخش کار نمی کند.

گر لوله تخلیه دچار گرفتگی نشده بود ۱۰۰٪ مشکل از پمپ تخلیه دستگاه می باشد. زمانی که از خرابی پمپ تخلیه دستگاه خود اطمینان کامل را حاصل کردید به تعویض پمپ ماشین ظرفشویی خود بپردازید. تعمیر و تعویض پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی ال جی به صورت مراحل زیر است.

۱-قطع کردن برق لباسشویی

۲-تخلیه آب ماشین لباسشویی

۳-باز کردن پنل پایینی و بالایی دستگاه

۴-خارج کردن پمپ تخلیه قدیمی لباسشویی

۵-نصب پمپ جدیدبا کمک گرفتن از تکنسین های ماهر و آموزش دیده شرکت تعمیراتی ما در این زمینه می توانید به راحتی ایراد ماشین ظرفشویی ال جی خود را برظرف کنید. تکنسین های ما در کمترین زمان ممکن در محل مورد نظر شما اعزام می شوند. همچنین زمانی که نیاز به تعویض پمپ تخلیه باشد، پشتیبان سرویس دهی شرکت ما از پمپ تخلیه اورجینال ماشین ظرفشویی ال جی شما استفاده می کنند. هدف تکنسین های ما جلب رضایت خاطر شما مصرف کنندگان عزیز می باشد.

خدمات ال جی تک سرویس: ارورهای ماشین لباسشویی ال جی

هزینه تعویض پمپ تخلیه ماشین لباسشویی

قطعات اورجینال ماشین ظرفشویی ال جی هزینه بیشتری دارد. به طور کلی زمانی که می‌خواهید برای تعویق پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی خود اقدام کنید؛ باید در نظر داشته باشید که موارد زیادی در تعیین هزینه تعویق پمپ تاثیر گزار است. مانند:

۱_ مدت زمان گارانتی دستگاه

۲_ کیفیت ارائه خدمات

۳_ نوع پمپ و مدل پمپ

۴_ فابریک یا فیک بودن قطعه

۵_ نوسانات قیمت در بازار

۶_ مدل ماشین ظرفشویی

تعویض پروانه پمپ تخلیه لباسشویی

تعویض پروانه پمپ تخلیه لباسشویی یکی از اقدامات ضروری در بهره‌ وری و عملکرد ماشین های لباسشویی الجی است. پروانه پمپ به عنوان قسمتی حیاتی در سیستم تخلیه لباسشویی عمل می‌ کند و مسئول افزایش فشار آب در دستگاه می‌ باشد. با گذشت زمان و استفاده مداوم، پروانه پمپ ممکن است به علت خرابی یا کثیفی دچار مشکلات شود که تأثیر منفی بر کارایی لباسشویی داشته باشد.

بنابراین، جلوگیری از این مشکلات و تعویض به موقع پروانه پمپ، از اهمیت ویژه‌ ای برخوردار است. با توجه به اینکه پمپ تخلیه لباسشویی یکی از وسایل پراستفاده در خانه‌ هاست، نگهداری صحیح و تعویض به موقع پروانه پمپ نه تنها به صرفه اقتصادی و افزایش عمر مفید دستگاه منجر می‌ شود، بلکه از لحاظ بهداشتی و کیفیت شستشو نیز تأثیرات بسیار مثبتی خواهد داشت. بنابراین، مراقبت و تعویض به موقع پروانه پمپ تخلیه لباسشویی از جمله اقداماتی است که به بهبود عملکرد و کارایی این ابزار خانگی کمک می‌ کند.

جمع بندی

برای آنکه وقت کمتری از شما حین مطالعه مطالب گرفته شود. گلچینی از محتوای مطالب مهم درباره تعویق پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی ال جی را برای شما شرح داده ایم. وظیفه تخلیه آب ماشین ظرفشویی ال جی به عهده پمپ تخلیه آب است. پمپ تخلیه دارای مدل و برند های مخلتف در بازار است. هنگام تعویض پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی و یا تعمیر پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی ال جی خود باید به مدل و برند دستگاه ماشین ظرفشویی ال جی خود توجه کنید.

در مواقع وجود ایراد در شیلنگ تخلیه، فیلتر کف ظرفشویی و پروانه پمپ تخلیه باعث عدم تخلیه آب ماشین ظرفشویی می‌ شود. لازم به ذکر است که پمپ تخلیه قابل تعمیر نیست و باید تعویض گردد. برای عیب یابی پمپ تخلیه با استفاده از اهم متر می‌ توانید دستگاه خود را بررسی کنید.

همچنین اگر شما ساکن کرج هستید و نیاز به تعمیر کردن ماشین ظرفشویی خود دارید می توانید از نمایندگی تعمیرات ظرفشویی ال جی در کرج تعمیرگاه ما کمک بگیرید.

5/5 - (1 امتیاز)